Piękno dla Twoich oczu

Kosmetyki

 

Temat pielęgnacji okolic oczu jest jednym z najbardziej oczekiwanym przez kobiety, zarówno te, które  zajmują się pielęgnacją zawodowo jak i te, które korzystają z usług profesjonalistów. Każda z pań chce wyglądać atrakcyjnie i intrygująco bez widocznych niedoskonałości pod oczami.

Życie w nowoczesnym świecie obfi tuje w czynniki negatywnie wpływające na oczy i ich okolice: sztuczne światło, monitory, zanieczyszczone środowisko, ale również niewłaściwe odżywianie, niedostateczna higiena życia, wada wzroku oraz zbyt mała ilość snu. Skóra wokół oczu, która nie jest chroniona przed niekorzystnymi czynnikami środowiska bardzo szybko ulega przesuszeniu i znacznie szybciej się starzeje. Także stres, codzienne napięcia, emocje oraz niepokój powodują skurcze okolic oczu pozostawiające ślady w postaci zmarszczek mimicznych na całej twarzy.

Niekorzystne czynniki prowadzą do powstawania nadmiernych ilości wolnych rodników, co w efekcie powoduje uszkodzenia komórek skóry. W ten sposób pojawiają się pierwsze efekty starzenia, a co za tym idzie pierwsze zmarszczki mimiczne często zwane „kurzymi łapkami”. Jest to efekt utraty jędrności skóry. Na ich powstawanie ma wpływ bogata mimika twarzy wywołana naszymi emocjami, np. płacz, śmiech czy złość.

Pierwszorzędną sprawą w pielęgnacji okolic oczu jest określenie kondycji skóry, która może znacznie odbiegać od wyglądu pozostałych obszarów twarzy. Należy sprawdzić czy skórze dostarczane są składniki regenerujące i nawilżające, gdyż ich brak powoduje łuszczenie i ściąganie skóry. Takich defektów nie zatuszuje nawet najlepszy korektor czy podkład.                                                                              Zacznijmy od demakijażu, podstawowej czynności w pielęgnacji nie tylko oczu ale i całej twarzy oraz szyi. Demakijaż jest czynnością codzienną, obowiązkiem każdego, kto chce przedłużyć młodość swojej skóry. Preparaty do demakijażu delikatnych okolic oczu najczęściej występują w formie płynów, żeli czy mleczek. Usuwając kos metyki kolorowe takie jak tusz do rzęs czy cienie do powiek, preparaty zmywające nie powinny podrażniać oczu, powodować łzawienia czy zaczerwienienia. Do zmywania wodoodpornych kosmetyków kolorowych polecam dwufazowe płyny do demakijażu. W takim preparacie jedna faza doskonale usuwa makijaż a druga jednocześnie pielęgnuje skórę okolic oczu.

Warto zwrócić uwagę na skł adniki pielęgnacyjne zawarte w kosmetykach. Łagodząco na skórę wrażliwą działają wyciągi roślinne, np. z bławatka, owsa, słonecznika czy świetlika. Opuchliznę niwelują ekstrakty z herbaty, kofeina czy wyciąg z bluszczu. Kwas hialuronowy znakomicie nawilża skórę i podnosi jej stopień wilgotności. A satynowej gładkości doda, np. jedwab.  Znakomity efekt uzyskujemy stosując kosmetyki bogate w morskie składniki aktywne, które likwidują oznaki zmęczenia, zapobiegają utracie elastyczności skóry i nadają oczom blasku. Niezbędne w kremach do pielęgnacji okolic oczu są również filtry UVA , UVB, które chronią skórę przed promieniowaniem słonecznym. Ma to niebagatelne znaczenie w drodze spowalniania procesów przedwczesnego starzenia skóry. Odpowiedni dobór kosmetyków chroni okolice oczu przedłużając ich młodość i urodę. Aplikując kosmetyki na powiekę górną i dolną należy wykonywać bardzo delikatne ruchy aby zapobiec rozciąganiu skóry w najbardziej wrażliwych miejscach. Bardzo ważny jest również sposób nakładania preparatów na skórę. Kosmetyk  pielęgnacyjny wmasowujemy opuszkami palców od wewnętrznego do zewnętrznego kącika oka górnej powieki, a następnie od zewnętrznego do wewnętrznego ką cika powieki dolnej.

Nie możemy oczekiwać cudownych  efektów, jeżeli nie zwrócimy swojej uwagi na warunki w jakich pracujemy czyli oświetlenie swojego miejsca pracy oraz prawidłowe zabezpieczenie monitorów. Odpowiednie okulary przeciwsłoneczne są również niezbędnym gadżetem opóźniającym w dużym stopniu proces starzenia skóry. Są zabezpieczeniem nie tylko w okresie letnim al e także w pozostałych miesiącach roku kiedy promienie słoneczne są również intensywne. Zabezpieczają one przed mrużeniem powiek, które powoduje powstawanie zmarszczek. Właściwa dieta, bogata w witaminy i minerały jak i dostateczna ilość snu dodają blasku naszym oczom i skórze.

W czasach kiedy wszyscy narzeka my na nadmiar stresu, zmęczenie, martwimy się przedwczesnymi objawami starzenia skóry warto bardziej niż kiedykolwiek korzystać z profesjonalnych usług salonów piękności. Częściej korzystajmy z efektywnych, naturalnych technik manualnych, które przyniosą relaks, łagodniejszy wyraz twarzy i jednocześnie zharmonizują przepływ energii.

Trener i ekspert kosmetyczny Aquatonale

Małgorzata Stobryń

 

 

 

 

 

 

 

30.03.2011 | Skomentuj